פרופ' הדס ויסמן בראיון עם ניצול השואה משה גלוטמן

פרופ׳ הדס ויסמןפרופ' הדס ויסמן, מהחוג לייעוץ והתפתחות האדם והתכנית הבינלאומית לחקר השואה ע"ש משפחת ויס-לבנת ראיינה לאחרונה את ניצול השואה, איש העדות משה גלוטמן, על ספרו "קשת בענן" וסיפורו האישי, במסגרתו שרד את שואת יהודי טרנסניסטריה.

משה גלוטמן מסר את עדותו בטקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה שהתקיים באוניברסיטת חיפה וריגש את המשתתפים בסיפורו האישי והאופן בו שרד את שואת יהודי טרנסניסטריה. בטקס שהונחה ע"י פרופ' ג'ני קורמן, דיקנית הסטודנטים, נכחו מאות משתתפים מהסגל האקדמי, המנהלי וסטודנטים.


לחץ כאן לצפייה בראיון המלא (בחלון חדש)

הלכה לעולמה לורין אסעד ז׳׳ל סטודנטית בחוג לייעוץ והתפתחות האדם

נר זיכרוןהפקולטה לחינוך אבלה וכואבת על פטירתה של לורין אסעד ז׳׳ל, סטודנטית שנה ב' במגמה לייעוץ חינוכי, אשר הלכה לעולמה  ב-6/4/17 לאחר מאבק במחלת הסרטן. בת 26 הייתה במותה, נשואה לבילאל ואמא לניל בן שנה ושלושה חודשים.לורין
לורין הייתה סטודנטית שאפתנית, חרוצה, שקדנית ואכפתית. הלימודים היו מאד משמעותיים עבורה ולמרות הקושי שהלך והתגבר במהלך השנה, לורין הגיעה לשיעורים, השתתפה באופן פעיל ולא וויתרה לעצמה אף לרגע. לורין הייתה עדינה וחזקה, רגישה ואמפתית לסביבה, היו בה נדיבות לב ורצון עז לתרום לזולת. בחייה הקצרים, לורין הקימה פרויקטים קהילתיים רבים ביישובה, בית ג'ן, במטרה להעצים נערות. בשל אישיותה המיוחדת לורין הייתה מאד אהובה על חברותיה ללימודים והיוותה כוח משמעותי בקבוצת הסטודנטיות לייעוץ שנה ב'.

לורין תחסר לנו מאד.

יהי זכרה ברוך.

ד׳׳ר אורלי ליפקה זכתה במענק של ביטוח לאומי

ד״ר אורלי ליפקההפקולטה לחינוך מברכת את ד׳׳ר אורלי ליפקה, המחוג ללקויות למידה, על זכייתה במענק מהביטוח הלאומי על פרויקט מחקר בשם "חקירת התמודדות סטודנטים עם מוגבלויות בהשכלה הגבוהה".

מטרת המחקר היא  לבחון את ההבדלים בין  סטודנטים עם מוגבלויות לסטודנטים ללא מוגבלויות בשנתם האחרונה של סיום התואר הראשון, ביחס לגורמים הבאים: הסתגלות להשכלה גבוהה, אסטרטגיות למידה, חרדת בחינות, מסוגלות עצמית ותמיכה.   במחקר יכללו 200 סטודנטים עם מוגבלויות ו200 סטודנטים ללא מוגבלויות. בנוסף, המחקר יבדוק את סיפורי ההצלחה של סטודנטים עם מוגבלויות שסיימו תואר ראשון על מנת לבחון מה היו מקורות התמיכה והקושי  במהלך לימודיהם בהשכלה הגבוהה.

תחומי ההתמחות של ד"ר ליפקה הינם - לקויות קריאה, הבנת הנקרא, איתור מוקדם של לומדים בסיכון, תכניות התערבות בתחום לקויי למידה, לקויי למידה בהשכלה הגבוהה.
Menu